חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מה הן זכויות רפואיות?

זכויות רפואיות

זכויות רפואיות הן למעשה תחום מקצועי שמטרתו העיקרית הינה לסייע לנפגעי פציעות, ליקויים, מחלות ותאונות בקבלת כל הכסף והזכויות המגיעות להם מהמדינה. זאת בעוד כי זכויות רפואיות מגיעות עבור כל אותם אנשים שנפגעו במהלך שהייתם בסביבת העבודה, בדרך אליה וממנה וכן גם כל אלו שעובדים בסביבת עבודה מזיקה.

כמו כן, הזכויות והפיצויים עשויים אף למצוא את דרכן לנכים שסובלים מאובדן כושר עבודה, בעיה פיזית או נפשית הפוגעת ישירות בכושר ההשתכרות וכן הלאה. זאת בעוד כי חובת הוכחת הפגיעה ורמת החומרה שלה מוטלת ישירות על הנפגע, כאשר הגורמים שאחראיים על מתן הפיצויים נוטים לא פעם להחמיר בדרישות הזכאות, מחשש לניצול המערכת.

למעשה, אותן זכויות רפואיות ניתנות אל מול המוסד לביטוח לאומי כמענקים. בסוף התהליך, זכויות רפואיות עשויות להעניק בין היתר קצבה שנתית או לחילופין חודשית, תעודות המטיבות בהנחות אל מול מספר גופים פרטיים וממשלתיים, פטור ממס הכנסה וכיוצא בכך.

זכויות רפואיות

הכרת זכויות רפואיות - תהליך מורכב במיוחד

על מנת לוודא כי רק האנשים שאכן זכאים להכרה בזכויות רפואיות יוכרו ככאלה, ביטוח לאומי מעביר את מתמודדי הזכאות השונים תהליך מורכב במיוחד המתלווה אל לא מעט בירוקרטיה וקבלת אישורים.

זאת בעוד כי תהליך ההכרה כולל בתוכו פנייה לגופים הרלוונטיים ובחלק מהמקרים גם פנייה אל וועדות רפואיות שונות. טיפול הסובב סביב זכויות רפואיות הוא התהליך אשר נדרש מהנפגע לכדי קבלות הזכויות המגיעות לו. כמו כן, עליכם לזכור כי התהליך מצריך לא פעם סדרה ארוכה של בדיקות שונות והופעה בפני ועדות רפואיות, כאשר ההמלצה תהיה לעשות זאת לצדו של עורך דין. 


גם את השלב הזה מוטב לעבור בהצלחה שכן, ועדה רפואית היא ועדה אשר מורכבת מרופא מומחה לצד מזכיר ישיבה, שדואג לרשום את דוח הוועדה.
במקרים שכאלה, הרי שחשוב לנצל את הזמן המוקצב במטרה לפרט ולהדגיש את הנתונים החשובים ככל הניתן, במטרה להעלות את הסיכויים לקבלת אחוזי נכות.

זכויות רפואיות

הגורמים שיסייעו לכם במימוש זכויות רפואיות

מיותר לציין כי אזרחי מדינת ישראל לא פעם מתקשים בהתמודדות עצמאית אל מול גופי ענק ומערכות משומנות שיודעות כיצד לזהות את הנקודה הרגישה שלהם, כאשר רמת מצוקתם רק הולכת וגדלה.

כפועל יוצא בכך, קמו וצמחו מספר גורמים שונים שכל תפקידם הוא לסייע ולהעניק ליווי לאותם אזרחים המעוניינים במימוש הזכויות הרפואיות שלהם. אך רגע לפני שבוחרים לקבל ליווי מהגורמים הרלוונטים מומלץ קודם כל לעצור ולהבין כי מדובר על הליכים רפואיים.

במילים אחרות, עליכם לזכור כי מי שיקבע את אחוזי הנכות שלכם, האם איבדתם את כושר העבודה שלכם או שלחילופין כי אתם עומדים בתנאי פוליסת הביטוח, יהיו אך ורק הרופאים. אי לכך, הבחירה הנכונה ביותר שתוכלו לעשות תהיה לקבל ליווי רפואי מרופאים שמצליחים להבין לעומק את השפה הרפואית, יודעים לקבוע אחוזי נכות לכל סוגי הליקויים, תוך התייחסות למצב הרפואי שלכם.

יחד עם זאת, עליכם לזכור כי לא כל גוף שיציע ליווי בהליכי מימוש זכויות יוכל להעניק לכם את הליווי שיתאים עבורכם ולכן, עליכם לוודא כי אתם מבינים לעומק את הצרכים האישיים שלכם טרם פנייתכם לגורם שכזה.

זכויות רפואיות

האם ניתן לממש זכויות רפואיות באופן עצמאי?

קיימים מצבים רפואיים בהם לא צריך לפנות לגורם מלווה כלל, לא לעורך דין ולא לכל חברה כזו או אחרת. כך למשל אצל חולים בסרטן, שרמת הזכאות שלהם אינה מוטלת בספק כלל. במצבים שכאלה, במידה ופניתם לגורמים אמינים, הרי שהם יגידו לכם מיד כי אתם יכולים לגשת אל התהליך באופן עצמאי ובחלק מהמקרים, הם עשויים אף לסייע לכם בקבלת טפסים ולתת לכם הכוונה אישית בשעת הצורך.

יחד עם זאת, יש לציין כי קיימים מקרים שנמצאים בצד האפור. במצבים שכאלה, עבור כל מסמך שתגישו וכל מילה שתגידו בועדה תהיינה השלכות משמעותיות על אישור או לחילופין שלילת זכאותכם. במצבים שכאלה, עולה הצורך בכניסתם של הגורמים הרלוונטים לתמונה. 

נוסף על כך, חשוב לציין כי גם רשויות הרווחה מציעות לזכאים השונים לפנות אליהן במטרה לקבל סיוע ומידע המוענק על ידי ארגון זכויות שגויס לשם ביצוע המהלך, ועל ידי צוות סוציאלי שקיבל הכשרה ייעודית. על כן, אותו צוות וארגון לא באמת מחזיקים ביכולת ובכלים להעניק את מלוא הסיוע הנדרש ויתרה מכך, הם אינם יכולים להעניק ליווי רפואי.

ומה לגבי שירותיו של עורך דין המתמחה במימוש זכויות רפואיות אתם שואלים? ובכן, אפשר לומר בצורה חד משמעית כי מדובר על מקרים מעטים במיוחד בהם תזדקקו לשירותיו שכן, הדבר הופך לרלוונטי כאשר התהליך הרפואי שלכם הופך משפטי. עם זאת, לא ברור מדוע עולה הצורך בשורה רחבה של מהלכים מצידם של נבחרי ציבור שיסייעו לציבור הנכים במימוש זכויות רפואיות.

ניתן פשוט לטפל בעיקר הבעיה, שבאה לידי ביטוי בחוקים והתקנות השונות הנמצאות בסמכותם של אותם נבחרים שמצריכים את הזכאים במלחמות על זכויותיהם מלכתחילה.

מאמרים נוספים

הגיע הזמן לממש את הזכויות שלכם

בשורה התחתונה – עליכם לוודא כי אתם בוחרים בגורם המתאים שיסייע לכם במימוש זכויות רפואיות. למעשה, מדובר על עניין משמעותי וחשוב במיוחד שכן, הוא יקבע ישירות את רמת ההכנסה שלכם בתקופה הקרובה לצד היכולת שלכם להתמודד עם המצב הרפואי אליו אתם נתונים, החל מתהליך ההחלמה ועד לשלב השיקום והחזרה לשגרה

אי לכך, עליכם לוודא כי אתם מפקידים הטיפול בזכויות שלכם בידי הגורם האידיאלי. בעידן המודרני של היום, אפשר לומר ללא כל עוררין כי ליווי רפואי הוא הפתרון המומלץ כאשר מדובר על מימוש זכויות רפואיות שכן, ללא הידע המקדים לצד הניסיון והליווי, פשוט מאוד ליפול בין הכיסאות ולטעות לאורך הדרך. 


למעשה, נראה לא פעם כי הגורם המלווה האולטימטיבי, הוא כזה הטומן בחובו מערך רפואי מנוסה, לצד שורה רחבה של מומחים העוסקים במימוש זכויות רפואיות שיוכלו לייצג את התרחיש הרפואי שלכם על הצד הטוב ביותר, מול מקבלי ההחלטות בוועדה הרפואית.
משכך, ההמלצה שלנו תהיה לחפש אחר גוף מוכר המתלווה אל מוניטין חיובי בתחום, כזה שיש לו ניסיון לצד הצלחות מוכחות.

וכן, בניגוד לדעה הציבורית הרווחת שנוטה לחשוב כי לא קיים שירות כזה בישראל, ישנם מספר גופים שיגבו מכם תשלום החל משלב ההצלחה בלבד ובמידה והם כה בטוחים בעצמם, מוטב שתשתמשו בדבר לטובתכם האישית.

תוכן עניינים

קטגוריות
השירותים שלנו
חייגו 054-7274614 או
השאירו פרטים לשיחת ייעוץ ראשונית ללא עלות!
הפופולריים ביותר
עוד מאותו נושא
Open chat
לשיחה מהירה לחץ כאן
לשיחה מהירה לחץ כאן